UA-117849926-1

Co je mikrovlákno a výhody mikrovlákna

 

Mikrovlákno je syntetickou strukturou budoucnosti. Každý výrobek z mikrovláken sestává z mikroskopických pramenů, které jsou propletené do tkaniny a splňují určité vlastnosti. Nejběžnější výrobky z mikrovláken jsou vyrobeny z polyesterů a polyamidů. Kombinací těchto materiálů a speciálním výrobním procesem vznikají vlákna hvězdicovitého tvaru v průřezu, díky kterým má mikrovlákno o tolik lepší vlastnosti oproti ostatním textiliím.

Mikrovlákno je syntetické umělé vlákno, které je jemnější než kterékoliv jiné vlákno včetně hedvábí. Používá se k výrobě čisticích prostředků, pleteniny, oblečení, čalounění a průmyslových filtrů. Různá syntetická vlákna lze kombinovat k dosažení různých vlastností, jako měkkost, pevnost, absorpce/odpudivost vody, apod.


Výrobky z nich jsou extrémně jemné a měkké. Mají vysokou pevnost a v případě správného zacházení odolnost proti smršťování. Vynikají vysokou absorpcí vody, jíž dokážou zadržet až 25násobek své hmotnosti. Mají silnou schopnost dekontaminace. Stálost barev. Snadno se čistí, lze je prát ručně i v pračce. Dlouhá životnost až 500 praní. Nezanechávají za sebou žádné prachové částice, vlákna, šmouhy nebo nečistoty. Jsou ekologicky šetrné, při použití mikrovláken lze minimalizovat používání chemických čisticích prostředků.

Načítám, prosím vydržte...